Vozíčkářská míle 2013

V sobotu 11. května 2013  pod záštitou ÚMO Plzeň 1 proběhl zážitkový pochod okolo Boleveckého rybníka. Pro návštěvníky byly v kempu Ostende, připravené aktivity, které zdravým návštěvníkům přiblížily svět lidí s handicapem. Návštěvníci tak měli možnost projet se na handbiku – speciálním kole na ruční pohon, zkusit „překážkovou dráhu“ na vozíku, která nabízela nástrahy jež musí překonávat každý vozíčkář při běžném pohybu ve městě. Mezi dalšími sportovní aktivitami byl připraven závěsný kuželník a hřiště na florball. Pro návštěvníky z řad lidí využívající vozík a jejich doprovodu, byla připravená zážitková trasa okolo Boleveckého rybníka, kde čekalo množství úkolů.
Velký dík patří partnerům akce – firmě Ottobock a jejímu zástupci panu Tomáši Hajskému, panu starostovi UMO Plzeň 1 Miroslavu Brabcovi a paní Ivaně Štruncové z o.s. DoRa, která akci pomohla zaštítit prací dobrovolníků.
Akce Vozíčkářská míle začínala v 13:00 hodin, bohužel za hustého deště, který akci komplikoval. I tak se někteří návštěvníci nezalekli, a připravené aktivity vyzkoušeli.

 

vozíčkářská míle