Handbike

Handbike je speciálně zkonstruované kolo, které k pohybu vpřed využívá síly horních končetin. Kompenzuje fyzické postižení jedince a umožňuje mu zařadit se mezi zdravou cyklistickou veřejnost. Odbourává psychické stresy a navozuje příjemné pocity z dynamického pohybu. Handbike se převážně vyrábí na míru, ale dají se sehnat univerzální kola se štelovací sedačkou v hodnotě 100 000Kč a více.

Handbike je také název sportu, který je součástí cyklistiky tělesně handicapovaných sportovců. V současnosti je tento druh sportu uznáván Mezinárodním paralympijským výborem IPC a cyklistickou federací UCI. Pravidelně se konnají oficiální mistrovství Evropy, Světa a na paralympiádě v Aténách (2004) měl handbike premiéru mezi paralympijskými sporty. Zařazení do jednotlivých kategorií je vždy posuzováno podle stupně postižení. Vývoj v tomto sportu probíhá pozitivně a je zájem, aby se handbike stal zajímavým i pro tělesně nepostižené.

 

Pomáháme

O tento sport je mezi vozíčkáři veliký zájem, ale pořizovací náklady jsou opravdu velké. Tímto chceme podpořit

Aleše M. a Kubu S., kteří byly před úrazem aktivními cyklisty a v současné době si handbike občas zapůjčí od známých či z půjčovny.

Potřebujeme

Výše zmiňovaní sportovci by potřebovali na míru postavený hanbike, ale i asistenci dobrovolníků tvořící doprovod při jízdě a pomoc posazení do handbiku.

Sponzoři

Sponzorem se může stát každý z Vás.

Stačí přispět pomocí finančního daru nebo najdete-li firmu, která by byla ochotna handbike na míru vyrobit.

Můžete přispět na č. ú.: 2200191314/2010 variabilní symbol:002.

Finanční dary budou použity na zakoupení handbiku.

Akce

V Plzni se dá na handbiku jezdit pouze na rovinatých cyklostezkách kolem Boleveckého rybníku nebo nás můžete spatřit na oválu Lopatárna-Doubravka.


Handbike