Kubův příběh

Ahoj,

Jmenuji se Jakub Svěrák a 12. 7. 2009 jsem si vlastní blbostí udělal úraz krční páteře s diagnózou tetraplegie. Skočil jsem do  vody kam jsem neměl. Lékaři původně vypouštěli ze svých úst poměrně nepěkné prognózy, ty se však naštěstí nenaplnily.

Z FN Plzeň jsem se přes Spinální jednotku FN Motol dostal do RÚ Kladruby, odkud jsem se však vinou zanedbání lékařské péče a následném vzniku dekubitu (proleženiny) po třech měsících opět stěhoval zpět na Spinální jednotku. Za 353 dní po zdravotnických zařízeni jsem se konečně 1. 7. 2010 dostal zpět domů.

Byt musel projít kompletní rekonstrukcí, což se za pomoci kamarádů a známých úspěšně povedlo. V bytě bydlím s tátou. Mamka je rovněž schopná kdykoliv přijet a pomoci. Ochrnul jsem od prsou dolů a ruce se také nehýbou úplně standartně, prsty pak vůbec. Pomoc potřebuji ve velké části úkonů běžného dne. Venku se pohybuji na elektrickém vozíku , v interiéru jsem pak schopen pohybu na mechanickém vozíku i když  je to boj. 🙂  

Ani rehabilitovat jsem po příchodu domů nepřestal. 3xtýdně si hradím fyzioterapeutku a dále docházím na léčbu Vojtovo metodou. Jezdím rovněž do centra Paraple, kde mi kromě rehabilitace pomáhají rozšířit obzor i hlediska možností volnočasového vyžití osob s handicapem.

Mám rád společnost a tak mě kamarádi berou na spoustu kulturních akcí. Tělo zesílilo, fyzicky víc vydží a to mi umožnilo v červnu 2011 návrat do práce alespoň na poloviční úvazek. Pracuji jako datový analytik ve společnosti Hay Group kam denně dojíždím. Děkuji kolegům, že si mě vzali zpátky a také za pomoc se sebeobsluhou. Práce mi dává pocit alespoň částečné prospěšnosti společnosti a taky se díky ní doma “neukopu“ nudou. 🙂   

Do budoucna se chci co nejvíce zlepšit, snížit tak maximálně závislost na pomoci druhých no a taky si trochu užít života, když už jsem se odrazil od dna….

 

Díky všem co mi pomáháte.

Jakub.