Paragolfer

Paragolfer je vozík s jedinečnou speciální konstrukcí do jakéhokoliv terénu, která člověku umožní vertikalizaci a vykonávání nejrůznějších aktivit ve stoje. Jednou s aktivit, použití tohoto vozíku je hrát golf. Handicapovaným hráčům umožňuje pohyb po golfovém hřišti bez pomocí druhé osoby. Asistenti jsou však nutností, nahrazují Cadyho např.:  podávání míčků, podávání holí, zapisování skóre.

Mezi paraplegiky a kvadruplegiky je tato hra zajímavá, ale prozatím málo v České republice rozšířená, neboť pořizovací cena paragolfru činní cca 250 000Kč. V ČR jsou k zapůjčení pouze dva vozíky.

 

Pomáháme

Tento druh sportu je v ČR novinkou, ale už nyní patří mezi jeden z nejlépe odpočinkových sportů vůbec. Aleš T. a Martin Č. si tento sport už vyzkoušeli a moc by si přáli, kdyby byl alespoň na jednom ze Západočeských hřišt paragolfer k zapůjčení.

 

Potřebujeme

Chtěli bychom proto alespoň jeden paragolfer získat od výrobce jako přeďváděčku a umístit ho na vhodné golfové hřiště v Západních čechách.

 

Sponzoři

Tuto akci můžete sponzorovat i Vy stačí přispět na

na č. ú.: 2200191314/2010 variabilní symbol:003.

Finanční dary budou použity na zakoupení paragolfru.

 

 Akce

V letošním roce se uskutečnil na nedalekém Západočeském golfovém hřišti, Evropský turnaj v golfu pro handicapované.

V příštím roce by jsme Vás chtěli seznámit s paragolfrem v rámci dne otevřených dveří na některém Západočeském golfovém hřišti.

Nyní můžete Aleše T. vidět trénovat na odpališti v Lobzích.

Použito z internetu.