RETROples 2016

Vážení návštěvníci letošního Retroplesu,

který se konal v pátek 12. 2. 2016 v Kulturním domě Šeříková v Plzni. Velice si vážíme vaší účasti na této již tradiční akci, která letos byla prvně pod záštitou občanského sdružení Lucky kolečka, které se věnuje sportovním aktivitám pro vozíčkáře. Celý večer se nesl v duchu hudby 50. a 60. let, do kterých nás pomyslně přenesla kapela The Shower, ale také v duchu podpory Kamila Vašíčka, několikanásobného mistra republiky v boccie, sportu pro hendikepované, s kterým se návštěvníci měli možnost prostřednictvím promítané prezentace blíže seznámit. 

V průběhu celého večera se podařilo nashromáždit finanční příspěvek ve výši 12 049,- Kč, který Kamilovi pomůže pokrýt část nákladů na cestu na mezinárodní závody, které musí absolvovat, aby se mohl kvalifikovat na paralympiádu v Riu de Janeiru, která se uskuteční v létě 2016.

Na plese panovala dobrá nálada, kterou podpořil také moderátor Martin Zach. Návštěvníci měli možnost vidět členku Lucky koleček Martinu Henrichovou s Tanečním oddílem SKV, kdy se skupina tanečníků, skládající se také z dvou vozíčkářek představila ve vystoupení Funky wheels. Většina žen si nenechala ujít dámskou volenku, kdy galantní část tanečníků během několika písní vykoupila všechny připravené růže. O půlnoci na všechny netrpělivé návštěvníky čekalo vyhlášení nejlepších tanečníků a kostýmů a již neodmyslitelná součást plesu, losování hlavních cen tomboly. Poté již následovala volná zábava. Je mi ctí vám ještě jednou jménem Lucky koleček o.s. poděkovat za nezapomenutelnou atmosféru a podporu dobré věci!